Akredytacja ICF krok po kroku

Chcesz dowiedzieć się jak wygląda akredytacja ICF krok po kroku? Szukasz informacji jak wygląda proces, potrzebujesz instrukcji pozwalającej zrobić to samemu, to idealnie trafiłaś/łeś. Zapraszam Cię do poniższego wpisu, w którym prosto wyjaśniam co i jak 🙂 

Krok 1.

Kompletowanie dokumentacji

 1. Ukończone szkolenie dla Coachów.
  Do akredytacji ACC – 60h
  Do PCC- 125h
  Do MCC -200h

  Kluczowa na tym etapie jest informacja czy wspomniane szkolenie posiada akredytację ACSTH lub ACTP czy może jest tylko zgodne z ICF. Odpowiedź na to pytanie warunkuje ścieżkę akredytacji którą będziesz podchodzić.

  Jeśli odbyte przez ciebie szkolenie ma akredytację ACTP to wybierasz ścieżkę ACTP.
  Gdy odbyte przez ciebie szkolenie ma akredytację ACSTH to wybierasz ścieżkę ACSTH.
  A w przypadku gdy odbyte przez ciebie szkolenie nie ma akredytacji ICF lub widnieje tylko informacja „zgodne ze standardami ICF” to wówczas wybierasz ścieżkę PORTFOLIO.

  Do ścieżki ACTP i ACSTH potrzebujesz przygotować tylko certyfikat ukończenia szkolenia. Do ścieżki PORTFOLIO poza certyfikatem musisz przedstawić szczegółowy program szkolenia zgodny ze standardami ICF, daty szkolenia, sylwetki osób prowadzących, próbkę materiałów szkoleniowych. 

 2. Mentoring – będziesz potrzebować imię i nazwisko mentora, jego poziom akredytacji ICF, jego adres mailowy, datę rozpoczęcia i zakończenia mentoringu (min. 3 miesiące) , oraz ilość godzin mentorskich (min 10 z czego przynajmniej 3 muszą być godzinami indywidualnymi)

 3. Liczba godzin doświadczenia czyli liczba godzin z Klientami. Do ACC min. 100h, do PCC min. 500h, do MCC min. 2500h.

 4. Nagranie sesji wraz z transkryptem. Sesja 20-60 min. Transkrypt w formacie word. Do ACC jedno nagranie, do PCC i MCC dwa nagrania.

Krok 2.

Otwieranie aplikacji

Jeśli jesteś członkiem ICF logujesz się na swoje konto i otwierasz aplikację na akredytację ICF. Jeśli nie jesteś członkiem to masz dwie opcje. 

 • możesz najpierw opłacić członkostwo ( najlepiej w grudniu , bo jest najtaniej) i dopiero potem otworzyć aplikację
 • możesz też podchodzić do akredytacji nie będąc członkiem ICF , wówczas koszt jest trochę wyższy.

Krok 3.

Załączanie dokumentów.

Ładujesz do aplikacji wszystkie przygotowane wcześniej dokumenty.

Krok 4.

Podsumowanie i płatność.

Kiedy załadowana jest już cała dokumentacja to podsumowujesz i opłacasz aplikację. 

Gdy ICF zweryfikuje przedstawione przez Ciebie dokumenty i oceni przesłane nagranie , wówczas generuje link do egzaminu CKA, który ważny jest przez 3 miesiące. Test 200 pytań wielokrotnego wyboru. Podstawą do przygotowanie się do niego jest kodeks etyczny ICF i Kluczowe kompetencje Coacha ICF.

About the Author

Anna